facebook  youtube  twitter  instagram 16/4/2024
chicken time diner rapsodia
ekalampaka.gr

Συγχαρητήρια στον νεαρό τρικαλινό αθλητή ΗΛΙΑ ΖΑΪΡΑΚΗ που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και αναδείχτηκε Πρωταθλητής Ελλάδας

Δημοσιεύθηκε από: Αντώνης Βλιώρας  02/08/2021 20:51:01
Συγχαρητήρια στον νεαρό τρικαλινό αθλητή   ΗΛΙΑ ΖΑΪΡΑΚΗ που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και αναδείχτηκε Πρωταθλητής Ελλάδας
Ο Ελληνικός αθλητισμός καλά κρατεί, παρά την αδυναμία της Πολιτείας να στηρίξει και να επενδύσει στους νέους αθλητές...

Οι αθλητές μας αξίζουν πολλαπλά συγχαρητήρια που αγωνίζονται και προσπαθούν και πετυχαίνουν, παρά τις συνθήκες που βιώνουμε και αναγκάστηκαν να προετοιμαστούν εν μέσω συνεχών lockdown λόγω της πανδημίας.

Ιδιαίτερα, διπλά συγχαρητήρια στον νεαρό (μόλις 16,5 χρόνων) τρικαλινό αθλητή μας Ηλία Ζαϊράκη που μετά από μια εντυπωσιακή εμφάνιση κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ελληνορωμαϊκής Πάλης Εφήβων στην κατηγορία των 55 κιλών και αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδας.

Συγχαρητήρια και στον προπονητή πατέρα του, Δημήτρη Ζαϊράκη υπεύθυνο Αθλητισμού της Ν.Ε. του Κινήματος Αλλαγής και Δημοτικό Σύμβουλο του Δ. Τρικκαίων, που μας κάνει να νοιώθουμε περήφανοι-ες για ένα επιπλέον λόγο, σίγουρα μικρότερο από την επιτυχία του γιού του Ηλία. Ο Τομέας Αθλητισμού του κόμματος μας, βρίσκεται σε καλά χέρια.