facebook  youtube  twitter  instagram 29/3/2024
chicken time diner rapsodia
ekalampaka.gr

Νέες επιτυχίες απο Καλαμπακιώτες αθλητές σε αγώνα ορεινής ποδηλασίας στο Βουτσαρά Ιωαννίνων!

Δημοσιεύθηκε από: Αντώνης Βλιώρας  08/05/2022 22:20:52

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η αποστολή των αθλητών του Meteora M.T.B team στο Βουτσαρά Ιωαννίνων καθώς και οι τέσσερις ανέβηκαν στο βάθρο των κατηγοριών τους!

Συγκεκριμένα ο Θεοδωράκος Δημήτριος κατέκτησε την πρώτη θέση στη διαδρομή των 32 χιλιομέτρων στην ηλικιακή κατηγορία 40-49!

Στη δεύτερη θέση τής ίδιας κατηγορίας ανέβηκε ο Λαγούδης Παναγιώτης και τη δεύτερη θέση στην ίδια διαδρομή στην ηλικιακή κατηγορία του κατέκτησε ο Παπούλιας Ζήσης, παρά το γεγονός οτι ειχε μια άσχημη πτώση στο ξεκίνημα του αγώνα.

Τέλος ο μικρότερος αθλητής της ομάδας Παπατζιμόπουλος Θάνος κέρδισε την πρώτη θέση στη διαδρομή των 18 χιλιομέτρων δείχνοντας το ταλέντο του σε μια πολύ τεχνική και απαιτητική διαδρομή!