facebook  youtube  twitter  instagram 29/3/2024
chicken time diner rapsodia
ekalampaka.gr

Εκτός έδρας ήττα για τον ΑΟΚ από τον Γ.Σ. Αμπελώνα με 73-63 - Αποτελέσματα, Βαθμολογία, Επόμενη Αγωνιστική

Δημοσιεύθηκε από: Αντώνης Βλιώρας  05/11/2016 20:31:05
Εκτός έδρας ήττα για τον ΑΟΚ από τον  Γ.Σ. Αμπελώνα με 73-63 - Αποτελέσματα, Βαθμολογία, Επόμενη Αγωνιστική
Σε μια πολύ δύσκολη για την κατηγορία έδρα ο Α.Ο. Καλαμπάκας ηττήθηκε από τον Γ.Σ. Αμπελώνα με 73-63. Όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν στο Κλειστό Αμπελώνος είδαν ένα πολύ όμορφο παιχνίδι και πολύ ανταγωνιστικό...

Το ματς παιζόταν στον πόντο μέχρι και 3 λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού όπου οι γηπεδούχοι με ένα επιθετικό ξέσπασμα κατάφεραν και πήραν τη διαφορά των 10 πόντων για να διαμορφωθεί το τελικό Γ.Σ. Αμπελώνα - Α.Ο. Καλαμπάκας 73-63.

Ο κόουτς Τσίμας δήλωσε ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του και τη συνολική εικόνα της ομάδας του. Χαρακτηριστικά στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε μαζί του δήλωσε: «Το παλέψαμε. Ήμασταν πολύ καλοί τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση. Το ματς κρίθηκε στα 3 τελευταία λεπτά όπου ένα επιθετικό ξέσπασμα των αντιπάλων διαμόρφωσε το τελικό σκορ».

Τα Δεκάλεπτα: 21-17, 14-19, 20-19, 18-08 [73-63]

ΑΟΚ (Τσίμας): Χαρτόπουλος, Μπαλατσός, Ούτος 2, Σπανός 9 (3 τρ), Ντούρβας 10 (2 τρ), Θανασάρας 3, Γκαντιάς 14 (3 τρ), Δήμος 5, Πελίγκος 20, Ρηγογιάννης, Θεοδώρου