chicken time diner rapsodia
ekalampaka.gr

Έχασε στο «σπίτι» του ο ΑΟΚ από τους Γόμφους [φώτος]

Δημοσιεύθηκε από: Αντώνης Βλιώρας  13/01/2018 19:48:14
Δίκαιη όπως εξελίχθηκε το ματς, ήταν η νίκη για τους Γόμφους, καθώς καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα προηγούνταν με μικρή μεν, αλλά ασφαλείας διαφορά. Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, που ήταν και το μόνο διάστημα που βγάλαμε ένταση,...

πήγαμε να επαναλάβουμε το κατόρθωμα του πρώτου γύρου, όπου και είχαμε «κλέψει» τη νίκη με τη λήξη του τότε ντέρμπι.

Οι Γόμφοι όμως αυτή τη φορά στάθηκαν αντάξιοι της συνολικής τους σημερινής εικόνας και με τη βοήθεια και του κόουτς Ψύρρα, όπου είχε μερικά εξαιρετικά αγωνιστικά λεπτά, ευστόχησαν σε ψύχραιμα σουτ παίρνοντας τη νίκη με 61-67.

• ΥΓ1: Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό στον αστράγαλο του Τεκούση, ο οποίος λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου μεταφέρθηκε αποχωρώντας εν μέσω χειροκροτημάτων στο Νοσοκομείο των Τρικάλων. Ευχόμαστε στον παίκτη της ομάδας μας ταχεία ανάρρωση.

• ΥΓ2: Ο ΑΟΚ είχε σοβαρό πρόβλημα στη φυσική κατάσταση, καθώς και έλλειψη συγκέντρωσης στις επιθέσεις του. Δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε πόσες προπονήσεις έκανε η ομάδα κατά τη διάρκεια των γιορτών, αλλά το σίγουρο είναι ότι σε πολλά σημεία του αγώνα έδειχνε κουρασμένη και απροπόνητη.

• ΥΓ3: Ο παίκτης που «διεσώθη» από τη σημερινή εικόνα και κράτησε στις πλάτες του την ομάδα δεν είναι άλλος από τον Κώστα Καλλιάρα ο οποίος πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση.