chicken time diner rapsodia
ekalampaka.gr

LIVE SCORE Τελικό: 0-3 Καστράκι - Μετέωρα (Κύπελλο ΕΠΣΤ)

Δημοσιεύθηκε από: Αντώνης Βλιώρας  23/10/2014 14:56:37
Το ekalampaka.gr σας μεταφέρει σε ζωντανό χρόνο όλες τις σημαντικές φάσεις από το σημερινό ντέρμπι του Καστρακίου με τον Α.Σ. Μετέωρα στο πλαίσιο των αγώνων της Γ’ Φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣΤ...

Εσείς δεν έχετε παρά να ανανεώνετε το άρθρο ανά τακτά χρονικά διαστήματα (πατώντας το κουπί της ανανέωσης ή το F5) για να μαθαίνετε τα νεότερα από το γήπεδο.

ΝΕΟΤΕΡΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

ΛΗΞΗ: Τα Μετέωρα στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΤ. Απέκλεισαν το Καστράκι. Τελικό σκορ 0-3.

82' Ο Τζερεμές Γ. στη θέση του Παππά για το Καστράκι.

80' Ανοίγει η ψαλίδα του σκορ μετά το γκολ του Κουτσιλιάνου. 0-3 τα Μετέωρα.

74' Αλλαγή για τα Μετέωρα. Κουτσιλιάνος στη θέση του Μόκκα.

69' Εκπληκτικό γκολ από τον Ντούβλη με αριστερή βολίδα που εξαπέλυσε στο δεξιό παραθυράκι του Βασιλάκη. 0-2 για τα Μετέωρα.

65' Ο Κεραμάς κάνει το 0-1 για τα Μετέωρα.

63' Αλλαγή για τα Μετέωρα ο Ράπαι στη θέση του Κουβέλα.

62' Κίτρινη ο Σκρέκας για δυνατό μαρκάρισμα.

55' Σιούτας στη θέση του Τσιαντούλα για τα Μετέωρα.

Και άλλα στιγμιότυπα από τον αγωνιστικό χώρο.

Αλλαγή ημιχρόνου για το Καστράκι Τζερεμές Αθ. στη θέση του Σίμου.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

40' Κίτρινη ο Παπαγεωργόπουλος και φάουλ στην αριστερή πλευρά, όπως επιτίθεται ο Βράχος πάνω στη γραμμή. "Κομπίνα"-πάσα στον Αλμπάνη Α. που σουτάρει δυνατά πάνω στο τείχος.

25' Εκτελεί το φάουλ ο Κεραμάς. Αποκρούει εντυπωσιακά ο Βασιλάκης στη δεξιά γωνία της εστίας του.

20' Σέντρα από αριστερά ο Μόκκας στο κέντρο της μικρής περιοχής. Σε κόρνερ διώχνει την τελευταία στιγμή ο Ρόμπος με κεφαλιά.

12' Επικίνδυνη σέντρα ο Μαυρίκος από δεξιά, μπλοκάρει άνετα ο Γεωργίου.

15:15

Οι πρώτες εικόνες από το γήπεδο.

Ο Αλμπάνης κοντά στην ομάδα του. Ακόμη ταλαιπωρείται από το κάταγμα στη δεξιά περόνη
που υπέστη. Αναμένεται να επιστρέψει στην ενεργό δράση τον Ιανουάριο.

Ο Αλμπάνης

15:00

Οι συνθέσεις

Α.Σ. Μετέωρα: Γεωργίου (τ.), Γκόβαρης, Μυλωνάς, Τσιαντούλας, Σκρέκας, Αυγέρος, Παπαγεωργόπουλος, Ντούβλης, Κουβελάς, Μόκκας, Κεραμάς

Βράχος Καστρακίου: Βασιλάκης (τ.), Μπαούτης Ανδρ., Ρόμπος, Κρίτσας, Αλμπάνης Αγγ., Σίμος Χρ., Γιάννης Παναγ., Παπαγεωργίου, Παππάς, Μπαούτης Λευτ., Μαυρίκος

Διαιτητής: Κοντινός – Βοηθοί: Νταλούκας, Τζάνης

14:55

Καλησπέρα σας,

Ξεκινά σε λίγο το ματς-πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΤ μεταξύ του Καστρακίου και των Μετεώρων στο γήπεδο του πρώτου.